Hayvancılık & Hayvansal Üretim

Hayvansal üretim ya da yaygın adı ile hayvancılık; ürünleri ve güçleri ile insanlara yararlı evcil hayvanların bakımı, beslenmesi, üretimi ve yetiştirilmesini kapsayan tarım koludur.

Hayvansal üretim, hayvansal üretime yönelik temel bilimler, hayvan yetiştirme, hayvan besleme, hayvan ıslahı, hayvancılıkta mekanizasyon, ekonomi ve istatistik, biyoteknoloji, hayvansal ürünler ve işleme teknolojisi, pazarlama gibi konuları kapsar.

HAYVANCILIK SEKTÖRÜNE % 65 HİBE - SON 7 GÜN

HAYVANCILIK SEKTÖRÜNE % 65 HİBE - SON 7 GÜN

Yazar: İrem Agro Okunma Sayısı: 552 Yayın Tarihi: 27 Apr 2017 Yorum 0

DESTEKLENECEK TEDBİR VE DESTEK BÜTÇESİ 1- Tarımsal İşletmelerin Yeniden Yapılandırılması ve Topluluk Standartlarına Ulaştırılmasına Yönelik Yatırımlar (101) tedbirinin, Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım (101-1) alt tedbiri kapsamında mevcut ve yeni işletmeler desteklenecektir. 2- Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanmasının Yeniden Yapılandırılması ve Topluluk Standartlarına Ulaştırılmasına Yönelik Yatırımlar (103) tedbirinden sadece Mevcut İşletmeler, Yapım İşleri haricinde desteklenecektir.

Devamı..!

SIĞIRLARDA DIŞ GÖRÜNÜŞE GÖRE SINIFLANDIRMA

SIĞIRLARDA DIŞ GÖRÜNÜŞE GÖRE SINIFLANDIRMA

Yazar: İrem Agro Okunma Sayısı: 232 Yayın Tarihi: 27 Apr 2017 Yorum 0

Ekonomik süt sığırı yetiştiriciliğinde en önemli kriterler süt ve döl verimidir. Bir inekten hayatı boyunca elde edilen süt ve döl verimi işletmenin ekonomikliğini ve ülkenin de hayvansal ürün üretim miktarını belirlemektedir

Devamı..!

BÜYÜKBAŞ HAYVANCILIKTA SUNİ TOHUMLAMA

BÜYÜKBAŞ HAYVANCILIKTA SUNİ TOHUMLAMA

Yazar: İrem Agro Okunma Sayısı: 532 Yayın Tarihi: 27 Apr 2017 Yorum 0

Suni tohumlama; uygun tohumlama zamanında, dişi hayvanın genital kanalına spermaların hijyenik koşullarda ve usulüne uygun şekilde nakledilmesidir. Bu uygulama tüm dünyada özellikle süt sığırı çiftliklerinde rutin bir işlem olarak uygulanmaktadır.

Devamı..!

1 den 3 e 3 (1 sayfa) ürün gösteriliyor